ZESPÓŁ - Towarzystwo Pelikan

Nasz zespół
Zespół Założycielski Stowarzyszenia „Pelikan” to ludzie wcześniej działający na wielu płaszczyznach w NGO. Ludzie z doświadczeniem, widzący trochę szerzej potrzeby innych. Część z nas to obecni i byli wolontariusze poznańskiego Hospicjum Palium. Naszymi nauczycielami pomagania najbardziej potrzebującym byli prof. Jacek Łuczak oraz dr Kazimierz Hołoga. Te wzorce, doświadczenia, ale i rosnące potrzeby przynaglają nas aby tworzyć przestrzenie dla tych, których system nie dostrzega lub nie potrafi im właściwie pomóc.
Barbara Grochal
Prezes Zarządu

Organizatorka wolontariatu i edukatorka społeczna, wieloletnia koordynatorka wolontariuszy Hospicjum Palium, twórczyni „Motylego wolontariatu”, organizatorka projektu „Senior Maluszka Tuli”, współorganizatorka wolontariatu w Szpitalu Przemienienia Pańskiego, w Szpitalu im Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, w Szpitalu w Lesznie, organizatorka wolontariatu w punkcie szczepień na MTP, wolontariuszka i współorganizatorka wolontariatu w ZOL przy ul. Mogileńskiej. Kawaler Orderu Uśmiechu.
Franciszek Szkudelski
Wiceprezes Zarządu

Student na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wolontariusz i społecznik. Zaangażowany w projekty charytatywne na rzecz seniorów, osób w kryzysie bezdomności czy dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Współpracował ze Stowarzyszeniem "mali bracia Ubogich" oraz z Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Poprzez fundraising pozyskuje fundusze na cele istotne społecznie. Przez 4 lata prowadził inicjatywę "Pomoc dla baraków" wspierającą osoby dotknięte wykluczeniem społecznym. Od początku konfliktu na Ukrainie współorganizuje działalność Punktu Recepcyjnego dla uchodźców wojennych na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Laureat Nagrody im. Macieja Frankiewicza oraz Poznański Wolontariusz Roku 2018 w kategorii młodzieżowej.

Dorota Rodek
Członek Zarządu

Od 30 lat zaangażowana w pracy w służbie zdrowia. Kierownik Działu Organizacji i Nadzoru oraz Pełnomocnik ds. Zarządzania Jakością w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym i Rehabilitacji Medycznej SP ZOZ w Poznaniu. Żona i mama trójki dzieci. Kocha życie i pracę z ludźmi. W życiu kieruje się mottem: „Czas to miłość” (Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński). Dlatego nie narzeka na brak czasu.

Amelia Janc
Skarbnik

Koordynuje zbiórki publiczne i odpowiada za organizację wydarzeń. W przeszłości przygotowywała liczne projekty społeczne na rzecz seniorów, dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami.

Aleksandra Mielniczuk

Wolontariuszka w Szpitalu im. F. Raszei na Oddziale Noworodkowym, Społeczniczka zaangażowana w pomoc chorym i ubogim z rejonu Koziegłowy, wolontariuszka ZOL przy ul. Mogileńskiej.
Justyna Nowakowska
Urszula Krzyżańska
Członek Założyciel

Zwyciężczyni konkursu „Wolontariusz Roku 2017” w kategorii seniorów, wolontariuszka medyczna, pomocnicza Na Oddziale Opiekuńczo Leczniczym i w Hospicjum-Palium, Społeczniczka zaangażowana w pomoc ubogim z Puszczykowa.