POMAGAĆ, WSPIERAĆ SKUTECZNIEJ - Towarzystwo Pelikan

"Pomagać, wspierać skuteczniej"

Jest to akcja pomocowa, doradcza, informacyjna i szkoleniowa. Projekt jest realizowany w ramach kampanii "działaMy, pomagaMy" organizowanej przez Stowarzyszenie "CREO". Celem projektu jest stworzenie przestrzeni pomocowej dla mieszkańców Poznania, a szczególnie dla chorych i ich opiekunów oraz osób posługujących na Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym, przy ul Mogileńskiej.

Projekt realizowany jest przez Grupę Nieformalną, w skład której wchodzą członkowie Towarzystwa Pelikan, angażujący się w organizowanie pomocy dla potrzebujących – poprzez poszukiwanie różnych źródeł wsparcia. W działania projektowe włączają się również inni wolontariusze – biorąc udział w wydarzeniach zewnętrznych, promujących ideę pomagania, ale też intensywnie szkoląc się w zakresie metod i technik komunikacji alternatywnych.

Wierzymy, że nabyte umiejętności będą bardzo potrzebne w kontaktach z pacjentami ZOL Mogileńska oraz z chorymi w domach. Bardzo chcemy dać im szansę na pozawerbalne wyrażenie siebie. Teraz jest dobry czas na edukację, aby być gotowym, kiedy poznański Oddział Opiekuńczo Leczniczy na ul. Mogileńskiej, po zakończonej rozbudowie, przyjmie większą  ilość pacjentów. W ramach projektu zakupiony został telewizor, będący narzędziem szkoleniowym podczas warsztatów organizowanych w sali udostępnionej przez Patrona Projektu – Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane współpracą i/lub udziałem w naszych szkoleniach.