AKTUALNOŚCI - Towarzystwo Pelikan

Szanowni Państwo!

To bardzo ważny czas: już niedługo powstanie jedyny w Poznaniu Oddział dla osób oddychających przez respiratory. Razem z Fundacją Siepomaga staramy się o jak najlepsze wyposażenie tego Oddziału.

Proszę, obejrzyjcie trailer reportażu, który pokazuje jak ważne jest nasze staranie. Potem przeczytajcie o zbiórce.

Reszta zależy od każdego z Państwa- udostępniajcie, wspierajcie, pokazujcie znajomym, współpracownikom, zakładajcie zbiórki, róbcie wydarzenia, zakładajcie skarbonki.... Robimy to dla obecnie 300 pacjentów respiratorowych w naszym mieście, dla ich opiekunów. Każdy z nas może potrzebować takiej pomocy. Mały gest.....PROSIMY

Członkowie Towarzystwa Pelikan
5 lipca 2023
Kazimierz Jastrzębowski
dostał samochód!

Dzisiaj odebraliśmy auto zakupione dla pana Kazimierza Jastrzębowskiego w ramach zbiórki Siepomaga. Radość Kazia i wszystkich, którzy się do tego daru przyczynili jest
BEZCENNA. W imieniu Kazimierza i Joli DZIEKUJEMY!

13 kwietnia 2023
Kazimierz Jastrzębowski
i Rusted Brandy's

Przyjechali z Francji, to wyjątkowi muzycy. Na 4 koncertach grają i śpiewają dla Kazimierza, który od 11 lat zmaga się z chorobą nowotworową- białaczką. Mimo tego, nie poddaje się i  pomaga wielu  Stowarzyszeniom. Najbardziej pomaga Hospicjum-Palium, malując przepiękne motyle. Rozdawane motyle, przysparzają środków Hospicjum. Teraz chcemy spełnić marzenie tego skromnego Człowieka, stąd koncerty, akcje, kiermasze. To będzie zastrzyk siły dla Kazimierza i dla nas.

10 marca 2023
Różnorakie wsparcie

Święta, Dzień Chorego, Dzień Wiosny, Walentynki, każdy czas jest dobry żeby na Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym było więcej bliskości, czułości, uśmiechu, dobrych życzeń, obecności. To staramy się robić. Dawać naszym pacjentom poczucie, że są ważni i to dobry dla nich czas.

20 lutego 2023
Przemek Kowalik
- cichy bohater

Koncert charytatywny Zariny Zaradnej i aukcja charytatywna dla Człowieka, który po tragicznym wypadku nie chciał żyć a teraz po 20 latach mówi, że kocha swój "wózek"  i  pomaga wielu osobom w podobnej sytuacji. Potrzebuje nowej windy i podnośnika, stąd to wydarzenie. Już niebawem będzie nowa winda i podnośnik. UDAŁO SIĘ. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli.

15 stycznia 2023
Szkoła Podstawowa w Wirach
im. Powstańców Wielkopolskich
– pierwsze takie działanie

Dzięki kiermaszowi świątecznemu zorganizowanemu w Szkole przez tamtejszą Społeczność  udało się zebrać niebagatelną kwotę 6642 zł, które przeznaczone zostały na rzecz pacjentów ZOL-u. Dodatkowo uczniowie i nauczyciele przygotowali prezenty świąteczne, które trafiły do podopiecznych Domu Dziecka w Gorzowie Wlkp.

25 grudnia 2022
TRE VOCI – Przyjaciele

Panowie Mikołaj, Miłosz i Woytek i Muzycy z Zespołu wygraną z programu telewizyjnego "Familiada" przekazali na rzecz "Towarzystwa Pelikan". Takich darów się nie zapomina. Nasze działania nabierają Siły i Mocy. Dziękujemy.

18 listopada 2022
Aquanet

Od listopada wolontariat pracowniczy firmy "Aquanet" włączył się w działania , które mają sprawić, że remontowany Oddziała Opiekuńczo- Leczniczy będzie ładniejszy i bardziej przyjazny pacjentom. Malują  w wybranych kolorach ściany w pokojach, odnawiają parapety, uzupełniają wyprawki po wstawianych drzwiach, oczyszczają, wymieniają. Wykonują wiele potrzebnych prac. Zespołem dowodzi niezawodny Pan Stanisław, jest sercem i mózgiem przedsięwzięcia, którego podjęli się wolontariusze. W imieniu przyszłych pacjentów DZIĘKUJEMY

Miejsce, które współtworzymy

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul .Mogileńskiej, przebywają tam ludzie po udarach, wylewach, wypadkach. Miejsce trudne, dlatego wymagające różnorakiego wsparcia. Dla naszego Stowarzyszenia najważniejsze jest tworzenie tam wolontariatu- obecności drugiego człowieka, który bezinteresownie daje swój czas - największy dar. Chcemy współtworzyć powstający tam Oddział dla osób oddychających przez respiratory. Oby powstał jak najszybciej i był jak najlepszy.

29 października 2023
Mamy swój dąb!

Dzięki uprzejmości Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu przedstawiciele naszego Stowarzyszenia zasadzili w Nadleśnictwie Babki dąb!
Niech rośnie i wzrasta tak jak My!

Targi "Senioralni"

30.09.2022 na zaproszenie Grupy MTP uczestniczyliśmy w targach "Senioralni". Mówiliśmy o naszych działaniach, o potrzebach pacjentów ZOL-u. Nawiązywaliśmy nowe kontakty, budowaliśmy relacje. Mogliśmy porozmawiać z mieszkańcami Nowego Tomyśla o naszym patronie dra Kazimierzu Hołodze.

Joanna Dudkowska Band
& Chuc Frazier

W pięknym miejscu "Port Sołacz",  koncertem Zespołu Joanna Dudkowska Band  and Chuc Frazier rozpoczęliśmy aktywność Towarzystwa Pelikan w przestrzeni naszego Miasta.
Mówiliśmy o naszej misji, o ZOL-u na Mogileńskiej i jego rozbudowie. Dzięki darczyńcom odbył się kiermasz ziół, i kiermasz książek Wydawnictwa "Media Rodzina".
Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli zorganizować to wydarzenie. Szczególnie Radzie Osiedla Sołacz i Grupie MTP.